Zawrotna kariera Blackjack’a

W dawnych czasach osoby grające w Blackjack’a szybko zniechęcały się do dalszej gry, bowiem często i szybko przegrywali. Dlatego też, dobrze zorientowane kasyna wprowadziły do gry kilka zasad i urozmaiceń, które wyrównały szanse i zwiększyły graczom prawdopodobieństwo na wygraną.

Z pomocą graczom przyszła matematyka. Razem z postępem technicznym szanse graczy jeszcze bardziej wzrosły. Matematycy z pomocą komputerów stworzyli tzw. podstawową strategię gry w Blackjack’a, czyli zasady optymalnej wygranej. Według tej teorii, kluczem do decyzji, jaką powinien podjąć gracz, jest analiza dwóch kart, które ma w ręku oraz jednej odkrytej karty krupiera. Użycie podstawowej strategii, która bynajmniej nie jest nadzwyczajnie trudna do zapamiętania, pozwala zredukować przewagę kasyna niemalże do zera, a czasem nawet oddać ją graczom. Jeżeli bowiem dodatkowo gracz opanował umiejętność liczenia kart, jego przewaga nad kasynem może wynieść ok. 1%.

Dokładna wysokość przewagi zależy od liczby talii i reguł gry blackjacka w danym kasynie. Ale pomimo to dla samej przyjemności warto jest zagrać.kasyno bonus vpn

kasyna po angielsku