Zasady gry w pokera

Podstawowe zasady gry w pokera sa proste

Poker to gra karciana, w której talia składa się z 52 kart. Celem gry jest wygranie puli składającej się ze stawek pozostałych graczy wykorzystując w tym celu najlepszy układ kart bądź niekiedy blefu. Jednocześnie może grać nawet dziesięciu graczy przy jednym stole.

Po rozdaniu kart gracze muszą ułożyć na tyle silny układ kart by wygrać rozgrywkę. Po każdym rozdaniu zaczyna się licytacja, każdy licytuje zgodnie z układem kart, jaki posiada. W przypadku, gdy jego układ nie jest zbyt wysoki, ale nie jest do końca pewny, jakie karty posiadają przeciwnicy stosuje blef.

Każda odmiana pokera charakteryzuje się różnymi prawami. W niektórych odmianach jest nawet tak, że aby w ogóle dostać karty należy przedtem wpłacić ANTE czyli stawkę wejściową. Z kolei np. w Texas Holdem Poker jest tak, że dwaj gracze po rozdającym muszą zapłacić opłatę za karty nazywaną DEALER.

Gracze mają do dyspozycji różne zagrania:

-postawienie (ang. bet) – jest to pierwsze postawienie zakładu w określonej rundzie
-sprawdzenie (ang. call) – jest to wyrównanie do kwoty postawionej przez innych graczy, oznacza po prostu dalszy udział w grze
-pas (ang. fold) – jest to rezygnacja z dalszej gry; gracz traci wszystkie postawione do tej pory swoje żetony
-czekanie (ang. check) – jeśli żaden z poprzednich uczestników gry nie podbił stawki, gracze mogą czekać i nie wnosić nic do puli
-podbicie (ang. raise) – jest to przebicie zakładu postawionego przez poprzedniego gracza (ponowne podbicie to re-raise)

W zależności od rodzaju gry ustalane są wysokości zakładów i podbić:

-fixed limit – wartość zakładu jest stała, ustalona jeszcze przed grą
-pot limit – podbicie stawki może mieć maksymalną wartość równą znajdującej się przed podbiciem w puli
-no limit – zagrania nie są ograniczone przez żadne limity

W pokerze zwycięża ten gracz, który uzyskał najsilniejszy układ kart, ewentualnie gracz, który został, jako jedyny w danej partii.

Najważniejszą zasadą w pokerze są układy kart. Zasada, że najsilniejszy układ kart wygrywa to dla gracza najważniejsza zasada. Wyłącznie doskonała znajomość wszystkich układów umożliwia graczowi wygraną. dy znasz już podstawowe zasady gry w pokera to możesz przystąpić do zabawy.kasyno bonus vpn

kasyna po angielsku