Zasady gry w Oczko w karty

A oto jakie mamy zasady gry w Oczko w karty

Gra ta swym przebiegiem przypomina grę w oczko, czyli zlicza się karty by miały wartość 21 punktów. Do stołu zasiada maksymalnie siedmiu graczy, którzy mają za zadanie osiągnąć, lecz nie przekroczyć sumę punktów 21.

gracze grają przeciwko kasynu reprezentowanemu przez krupiera. Wygrywa ten gracz, który zdobędzie sumę punktów równą 21 lub też przy rozdaniu zdobędzie Blackjacka, czyli Asa oraz jedną z kart o wartości 10 punktów, czyli dziesiątkę, waleta, damę lub króla. Przegrywają ci, którzy przekroczą tą sumę. Krupier może dobierać karty, jeśli nie przekroczy sumy 17 punktów, jeśli tak się stanie i suma jego kart będzie wynosiła np. 19 punktów nie może już dobierać kart. Jeśli miejsce ma remis wtedy gracz otrzymuje z powrotem swoją postawioną stawkę.
Grę rozpoczyna krupier rozdając karty zaczynając od gracza znajdującego się po jego lewej stronie. Pierwsze karty zostają odkryte łącznie z kartą krupiera. Następne rozdanie obejmuje rozdanie odkrytych kart graczom oraz zakrytej sobie.

W tym momencie gracze posiadają możliwość wykonania następujących ruchów:

-HIT- wziąć kartę, wtedy dany gracz dostanie kolejną kartę
-STAND- nie wziąć karty, wtedy gracz nie dopiera już kolejnej karty
-DOUBLE DOWN-, czyli podwoić stawkę– w tej sytuacji stawka zostaje podwojona a gracz otrzymuje jeszcze jedną ostatnią kartę.
-SPLIT- rozdzielenie- ma to miejsce wtedy, gdy gracz otrzymuje dwie karty o takiej samej wartości.
Oczywiście do drugiej karty rozdzielonej trzeba postawić taką samą stawkę, jaką stawiało się przed danym rozdaniem. Następnie na każdy układ można otrzymać kolejną kartę. Wyjątek stanowią Asy, kiedy się je rozdziela do każdego z nich można dobrać tylko po jednej karcie. Należy też zapamiętać, iż układ można rozdzielić tylko jeden raz, to znaczy, jeżeli trzecia z kart jest identyczna z dwoma pierwszymi kartami, nie można z nią już stworzyć trzeciego układ.

Możliwe są również inne ruchy:

-EVEN MONEY czyli równe pieniądze – Jeżeli gracz ma szczęście i otrzyma w rozdaniu BlackJacka (Oczko w karty), zaś pierwszą kartą krupiera jest As, krupier może zaoferować graczowi tzw. “Even Money”. Jeżeli gracz zaakceptuje tą propozycję, Black Jack będzie wypłacony w skali 1:1, a nie jak zawsze 3:2. Wychodzi się wówczas z założenia, iż druga karta krupiera to karta 10- punktowa (Dziesiątka, Walet, Dama, Król)., Jeśli gracz jednak odrzuci 9 tą propozycję a krupier uzyska układ Black Jacka, partia skończy się remisem. Jeśli gracz nie przyjmie “Even, Money” a jednak krupier nie posiada Black Jacka gra jest wypłacana jak zawsze w skali 3:2.
-INSURANCE, czyli ubezpieczenie ma miejsce w wypadku, gdy odkrytą kartą krupiera jest As. wówczas mamy możliwość ubezpieczyć się na wypadek, Black Jacka. W taki przypadku stawiamy połowę wcześniej postawionej stawki na zakład, a jeśli rzeczywiście krupier będzie posiadał Black Jacka otrzymujemy zwrot stawki oraz ubezpieczenie, które postawiliśmy. Kiedy krupier nie ma jednak Black Jacka, gracz traci swoje ubezpieczenie i gra toczy się dalej.
-SURRENDER, czyli poddać się. Ta opcja dostępna jest w wielu kasynach pozwala ona na poddanie się po otrzymaniu dwóch kart. Kiedy gracz uzna, że karty, które otrzymał nie są za dobre nawet na remis to może się poddać tracąc przy tym jednak 50% stawki. Opcja ta nie jest dostępna jednakże w każdym kasynie.
Wartości kart

Hi-Lo to najczęściej stosowana metoda liczenia kart w blackjacku. Była ona udoskonalana przez wiele lat i jest łatwa do opanowania. Polega, bowiem na obserwowaniu kart znajdujących się w grze, dzięki czemu przypisując do niej określone wartości wie, jakie karty zostały jeszcze w talii.

-karty 10, Walet (J), Dama (Q), Król (K), As (A) posiadają wartość -1
-karty 7,8,9 mają wartość 0
-karty 2,3,4,5,6 mają wartość +1

Obliczając wartość wszystkich kart otrzymujemy zero. Jest to wartość bieżąca. Liczenie kart w talii podczas gry polega na tym, że licząc karty wyłożone na stole możemy otrzymać wartość bieżącą wyższą od 0 to mamy pewność, że do rozdania pozostanie więcej kart wysokich niż niskich. W przypadku, gdy wartość bieżąca jest mniejsza niż 0 w talii pozostaje więcej kart niskich. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli używa się większej ilości kart w niektórych kasynach nawet 8, gracz musi więcej się natrudzić by policzyć karty. Trzeba wtedy podzielić wartość bieżącą przez ilość talii, które pozostają do rozdania, otrzymując tzw. wartość prawdziwą. Kiedy wartość bieżąca jest +6 i do rozdania pozostaje 2 talie kart, wartość prawdziwa jest +3, to znaczy, że średnio w talii pozostało do rozdania więcej wysokich więcej niż niskich kart.
Wypłata wygranych

Nasze wygrane są wypłacane w zależności od sumy zdobytych punktów. W wypadku, gdy gracz posiada więcej punktów niż krupier jego wygrana wypłacana jest w stosunku 1:1- czyli postawiona stawka razy 2. jeśli gracz zdobył układ Black Jack jego wygrana to, 3:2 czyli suma, jaką się postawiło powiększona jeszcze o 150% pierwotnej stawki.
Jeśli więc zachęciliśmy Cię do zagrania w tą fascynującą grę dostarczysz sobie niezapomnianych emocji, a zasobność Twojego portfela może ulec znacznej poprawie. Nasz serwis poprowadzi Cię po najlepszych kasynach w sieci, poznasz najpopularniejsze gry hazardowe takie jak np. poker, ruletka czy opisany powyżej blackjack. Jeśli uważasz, że to właśnie blackjack jest stworzony właśnie dla Ciebie nie zwlekaj i już dziś przyłącz się do gry. Zarejestruj się w jednym z polecanym przez nas kasyn, wypełnij formularz rejestracyjnych a otworzy się przed Tobą świat wielkich wygranych..Z pewnością tak jak i wielu innych graczy wciągnie Cię ten wspaniały świat gier hazardowych. Ze swej strony życzymy Ci szczęścia w grze i zdobywaniu wysokich wygranych.
Blackjack to gra karciana, którą warto lepiej poznać. Dzięki niej łatwo sprawisz sobie ogromną przyjemność. Blackjack dostarcza, bowiem niezapomnianych wrażeń. Zaś na końcu gry w blackjacka i na Ciebie będzie czekać wielka, pieniężna wygrana.
Jak dokładnie poznałeś zasady gry w Oczko w karty to możesz sprawdzić co umiesz w kasynach online.kasyno bonus vpn

kasyna po angielsku