Topowe pokerroomy o bezpieczeństwie ich oprogramowania

Bezpieczeństwo to na dzień dzisiejszy główny temat rozmów wszystkich pokerzystów. Jest to spowodowane skandami związanymi z Absolute Poker i WCOOP. Supergwiazda pokera – ActionJeff- wypowiadając się na ten temat w tym tygodniu powiedział,

że według niego bezpieczeństwo na niektórych poker roomach nie jest na wysokim poziomie. Nasz dziennikarz, Earl Burton, postanowił zbadać poziom bezpieczeństwa oprogramowania niektórych liderów usług pokerowych. Przede wszystkim interesowało go to, czy istnieje możliwość wystąpienia takiego błędu, który w czasie rzeczywistym pozwoliłby zobaczyć karty przeciwnika.
Full Tilt Poker odpowiedział, że jest to niemożliwe.„Archiwizujemy informację na temat rozdawanych każdemu graczowi kart, ale nie w czasie rzeczywistym, a ma to umożliwić naszemu zespołowi zajmującemu się zabezpieczeniami wytropienie jakiejkolwiek podejrzanej aktywności. Przez ponad 3 lata rozdawania kart nie mieliśmy żadnego naruszenia bezpieczeństwa na Full Tilt Poker.”
“Dokładamy wszelkich możliwych starań, by zapewnić integralność i bezpieczeństwo gry. Każde zgłoszenie, że jakikolwiek użytkownik może się uciekać do nielegalnych praktyk jest przez nas sprawdzane. Pracujemy non stop by zapewnić nam najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.”
Podobną odpowiedź otrzymał nasz dziennikarz od firmy-siostry Absolute Poker, Ultimate Bet,która jest bardzo naciskana przez klientów. Reprezentant obsługi klienta tak odpisał Burtonowi:
“Ultimate Bet rozdaje karty w internecie od 2000 roku i od samego początku dokładaliśmy najwyższych starań, by zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom. Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą najwyższej wagi. Za każdym razem, gdy uruchamiasz nasz program lub wchodzisz na naszą stronę to wszystkie przesyłane informacje są zaszyfrowane. Nasza strona używa bezpiecznych serwerów, by być pewnym, że za każdym razem, gdy wypłacasz pieniądze, przeglądasz historię kart, składasz depozyt itp., Twoje dane są chronione w ten sam sposób, którego używają największe banki. Wszystkie dane przesyłane między Twoim komputerem i naszymi serwerami są zakodowane z użyciem zaawansowanych technik szyfrowania, które są bardzo często zmieniane.”
Lider na rynku – firma Pokerstars -udzieliła Burtonowi szczegółowej odpowiedzi, zapewniając go, że zmieniając własny program uniemożliwiła zajrzenie w karty rywali. Firma zajmuje się też archiwizacją danych dotyczących kart graczy, co pozwala im na stwierdzenie działania w zmowie, jednak te dane są niedostępne do chwili zakończenia rozdania.
Stuart z obsługi klienta Pokerstars tak wypowiedział się w tej sprawie:”Wszystkie poprawki bezpieczeństwa są testowane przez sztab ludzi zanim zostaną wdrożone w życie. Wszystkie zmiany muszą być akceptowane przez głównego programistę, by zapewnić, że są stabilne i bezpieczne. W ponad 6-letniej historii naszej firmy nie doszło nigdy do sytuacji, że ktoś dojrzał karty przeciwnika.Zdajemy sobie sprawę, że niektóre programy potrafią rzekomo sprawić, że karty przeciwników staną się widoczne. Przejrzeliśmy wiele z nich i nie znaleźliśmy ani jednego, któremu by się to udało. Niektóre z nich dodatkowo narażają na niebezpieczeństwo osoby, które je zainstalują. Jednak większość z nich to po prostu doskonały sposób na wyłudzenie pieniędzy od osób, które wierzą, że w ten sposób zdobędą nieuczciwą przewagę. Tak naprawdę nigdy nie przeskoczą zabezpieczeń PokerStars.” Słowa te z pewnością mogą uspokoić wszystkich tych, którzy nie są pewni, czy ich pieniądze są bezpieczne.kasyno bonus vpn