Poker – Układy kart czyli ręce pokerowe lub starszeństwo układów

Poker Układy kart zwane także rece pokerowe l;ub zwyczajnie starszeństwo układów

Opanowanie wszystkich układów kart, daje graczowi szansę na wygraną. Układy kart w pokerze to podstawowa wiedza, którą należy jak najszybciej opanować.

Royal Flush (poker królewski) Najwyższy układ.
Poker królewski to układ z kart: dziesiątki, waleta, damy, króla i asa w jednym kolorze. Jest to najbardziej pożądany układ przez wszystkich graczy.
Straight Flush (poker) Jest to układ, złożony z kolejnych według wartości kart w tym samym kolorze.<!--more-->


Four of a Kind (kareta)
Jest to układ czterech identycznych kart, na przykład czterech asów, czterech czwórek itd.
Full House (ful)
To kombinacja „pary” i „trójki”. Zawsze wartość trójki jest ważniejsza podczas porównywania fuli. Na przykład: układ – 3 Asy + 2 Króle jest silniejszy od układu 3 Króle + 2 Asy.
Flush (kolor)
To pięć kart tego samego koloru, niezależnie od ich wartości. Przy sprawdzeniu kolorów wygrywa ten gracz, który ma wyższą kartę wchodzącą w skład koloru. Jeżeli dla obu graczy 5 wspólnych kart jest najwyższych w jednym kolorze, pozostałe karty się nie liczą. Wówczas jest remis.
Straight (strit)
To kombinacja składająca się z 5 kolejno ułożonych kart innego koloru. Strit + As liczony jest w sekwencji niższej i wyższej. (As otwiera i zamyka strity: niskiego: A, 2, 3, 4, 5, jak i najwyższego: 10, J, Q, K, A)
Three of a Kind (trójka)
To układ zawierający trzy jednakowe karty, np. króle lub dwójki + dwie dodatkowe karty, które nie tworzą pary, które nie są kartami o tej samej wartości, co „trójka”.
Two Pairs (dwie pary)
To kombinacja zawierająca dwie pary kart o jednakowej wartości + piątą kartę, która różni się wartością od kart tworzących dwie pary. Układ taki określany jest przez silniejszą parę.
One Pair (para)
To układ tworzący dwie karty o tej samej wartości + trzy inne karty, które nie tworzą z parą żadnych innych kombinacji.
High Card (wysoka karta)
Najwyższą kartą jest As. Jeśli gracze mają takie same Asy, o wygranej rozstrzyga następna karta. Jeżeli drugie karty też są takie same u graczy, decyduje kolejna itd.

Powyższe układy kart, spełniają ważną rolę i należy, zasiadając do pokerowego stołu, zawsze o nich pamiętać. To zasady, których należy przestrzegać i które należy znać. Bez odpowiedniego przygotowania, poker może przysporzyć poważnych kłopotów finansowych. Oczywiście nie chcemy tutaj nikogo straszyć. Poker to genialna gra karciana, która może dać graczowi wysokie wygrane. Jedyne, czego wymaga się od gracza, to prawidłowego przygotowania do gry i rozumienia jej zasad.
Kasyna on line pozwalają nowym graczom, na grę „na niby”. Dzięki temu, każdy początkujący gracz, może próbować swoich sił, bez obawy o to, że przegra pieniądze. To doskonały sposób na naukę oraz na podglądanie innych graczy. Najważniejsze we wszystkich grach hazardowych jest doświadczenie.
Doświadczony gracz, zasiada do gry pewny siebie i nastawiony na zwycięstwo. Dzięki temu, gra jest nie tylko szansą na wielką wygraną, ale także jest wielką przyjemnością. Nic tak nie cieszy gracza, jak pieniądze, które zdobywa się, dobrze się przy tym bawiąc. A więc, zdobądź z nami doświadczenie i otwórz sobie szansę na wygraną.kasyno bonus vpn

kasyna po angielsku