Historia BlackJacka

Kolebką tej interesującej gry była Francja. Za początki jej istnienia uważa się XVII wiek. Lecz jej popularność znacznie wzrosła, gdy w XIX wieku dotarła i rozprzestrzeniała się w XX Stanach Zjednoczonych.
Black Jack wywodzi się z takich starych francuskich gier jak „chemin de fer” oraz „frencz ferme”. Były to popularne gry znane we francuskich kasynach. Sama nazwa pochodzi od słowa „viagr-et-un” oznaczające liczbę 21.

Wtedy zawierany wygrany zakład wypłacany był w stosunku 10:1. było to możliwe w momencie, gdy gracz posiadał dwie czarne karty, z których jedna była Asem zaś druga Waletem pikowym. Jej popularność sprawiła, że stała się najchętniej graną grą zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.
Jednak prawdziwa popularność tej gry związana jest z faktem, że kasyna w tej właśnie grze posiadają znikomą przewagę nad graczem. Jest to w dużej mierze związane z bestsellerem Edwarda O. Thorpa, autora książki o liczeniu kart. To sprawia, że balckjack zdobył tak ogromną popularność wśród graczy na całym świecie.

Historia zasad w blackjacku jest dość ciekawa, bowiem na początku były one dosyć rygorystyczne, nie można było np. rozdzielać kart (Split) czy też podwajać stawek (Double down). Zaś, gdy miała miejsce sytuacja, w której zarówno gracz jak i krupier mieli po 21 punktów wygrywał niestety krupier. Wygrane zaś były wypłacane w stosunku 1:1.
Sytuacja ta zmieniła się dopiero kilkanaście lat później, kiedy wreszcie tak jak jest to obecnie pozwolono rozdzielać karty oraz podwajać stawki. Zaś wygrane zaczęły być wypłacane w stosunku 3:2. wtedy blackjack znacznie zyskał na popularności.kasyno bonus vpn

kasyna po angielsku